Written by 00:02 Fotoblog

Kastamonu Fotoğrafları Serisi

Kastamonu’da gezilip görülebilecek yerlere, Kastamonu’nun tarihi güzelliklerine ve Kastamonu Tarihine Kastamonu Fotoğrafları Serisi ile estetik ve sanatsal bir bakış açısı izleyici oluyoruz. Kastamonu Fotoğrafları’nın en beğenilenlerini seçtiğimiz bu seriye Kastamonu’daki Yılanlı Cami‘den bir fotoğraf ile başlıyoruz.

Yılanlı Cami
Kastamonu Yılanlı Cami

Kastamonu Kalesi ve Kastamonu Saat Kulesi yine hem tarihi hem de eşsiz birer manzaraya sahip eşsiz güzelliklerden. Kastamonu’da gezilip görülebilecek yerlerin de başında gelen bu yerler oldukça önemli tarihi eserler aynı zamanda ve ikisininde geçmişi önemli olaylara ve hadiselere dayanıyor.

Kastamonu Fotoğrafları arasında Kastamonu Merkezi görmek isterseniz Ahmet Ortaakarsu’nun kısa hayat hikayesini anlattığımız Ahmet Ortaakarsu yazımdan faydalanabilirsiniz.

Kastamon’nun diğer tarihi yerleri:

Kastamonu Kalesine çıkarken pek çok ara sokaktan geçilir. Buralarda yaşayan insanlar Kale’nin artık turistik bir mekan olduğunu biliyorlar. Ve özellikle yaz aylarında Kale civarında ve Kale’nin burçlarına çıkılırken kullanılan merdivenlerde pek çok hediyelik eşya ve bunun gibi şey almak mümkün.

Kastamonu’nun tarihi mekanları ve güzelliklerinden bahsettiğimiz bu yazının sonuna gelirken kısa sürede tamamının fotoğrafının çekilemeyeceği kadar tarihi eser barındırdığının altını çizmek gerek. Osmanlı Beylikler Döneminden günümüze kadar üretilen pek çok eser bulunmakta. Hepsi birbirinden güzel ve önemli olan bu eserler. özellikle Kastamonu’nun coğrafi olarak stratejik bir konumda bulunmasından kaynaklanan yönetimsel ve sanatsal eserler.

Daha fazla Kastamonu fotoğrafları için bu yazıyı takip etmeniz yeterli olacaktır. Sık sık güncellenecek olan ve devamlı fotoğraf eklenecek olan bu yazı Kastamonu’nun değerleri ile ilgili pek çok görsel ve bilgi içermeye devam edecektir.

(Visited 199 times, 1 visits today)
Kapat